اخطار برند

اخطار برند

همواره صاحبان مشاغل ممکن است در طی فرایند ثبت برند با اخطار برند مواجه شوند . این به این معنی است که در مراحل یا مدارک و … ایراد وجود دارد . کارشناسان مجموعه ثبت کریم خان در این مقاله در رابه با این مسئله برای شما توضیح می دهند . با ما همراه باشید .

اخطار برند

پیش گفتار

همان طور که اطلاع دارید امور ثبتی در فرایند ثبت با ممکن است با مشکلات زیادی برخورد کنند ، اخطار برند نیز یکی از این موارد می باشد که باعث متوفق شدن فرایند ثبت برند می شود . کارشناسان مجموعه ثبت کری خان در این مقاله در این رابطه برای شما توضیح میدهند و شما همچنان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شود .

انواع برند

پیش از ان که بخواهیم در رابطه با اخطار برند برای شما توضیح دهیم لازم است در رابطه با انواع آن برای شما توضیح دهیم .

برند ها در ایران در دو نوع :

فارسی

لاتین

به ثبت می رسند . ما در گذشته مقاله ای را در رابطه با برند های فارسی و لاتین برای شما در سایت منتشرکرده ایم که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه نمایید . لازم به ذکر است که علاوه بر انواع برند طبقات برند نیز وجود دارد که خدمات و کالاهای مختلف را از هم تمیز می دهد و لازم است به آن ها نیز توجه کرد .

مراحل ثبت برند

مراحلی که باید برای ثبت هر یک از انواع برندها طی شود به صورت زیر است:

ارسال مدارک لازم جهت ثبت برند به مرکز ثبت کریمخان برای تشکیل پرونده

ثبت نام در وبسایت مرکز مالکیت معنوی و دریافت امضا از دفتر رسمی جهت تایید حساب کاربری

تایید برند در صورت عدم وجود نقصی در مدارک و عدم مغایرت با دیر برندها

چاپ آگهی اول به مدت ۳۰ روز در روزنامه رسمی کشور

چاپ آگهی دوم در روزنامه رسمی کشور در صورتی که اعتراضی در ۳۰ روز آگهی اول دریافت نشده باشد

ارسال روزنامه رسمی دوم به مؤسسه ثبت کریمخان برای درخواست آگهی انحصاری ۱۰ ساله ثبت علامت تجاری

مدارک ثبت برند

مدارک ثبت برند فارسی برای شخص حقیقی و حقوقی متفاوت است.

ثبت برند برای اشخاص حقیقی به به مدارک زیر نیاز دارد:

مدارک هویتی فرد متقاضی

نمونه علامت برند به ابعاد ۱۰ در ۱۰

کپی کارت بازرگانی در صورت استفاده از حروف لاتین در علامت برند

کپی مجوز فعالیت

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند برای شرکت:

کپی شناسنامه دارنده امضا شرکت

مدارک هویتی مدیرعامل شرکت

کارت بازرگانی مدیرعامل در صورت استفاده از حروف لاتین در علامت برند

کپی از روزنامه تأسیس و تغییرات آن

جواز تأسیس

۱۰ عدد پرینت رنگی لوگو برند به ابعاد ۱۰ در ۱۰

اصل مهر شرکت

دلایل اخطار برند 

عدم رعایت ویژگی های برند

برای ثبت برند و علام تجاری لاز است لمامی شرایط برای ثبت قانونی را داشته باشد در غیر این صورت ممکن است با اخطار برند مواجه شوید یا ثبت برند شما رد می شود .

ابداع و نو آوری:

علامت تجاری باید از خلاقیت و نو آوری برخوردار باشد و تکراری و مشابه علائم قبلی نباشد. در این خصوص برخی از اشخاص با افزایش و یا کاهش یک حرف یا یک شکل کوچک به اشکال قبلی مدعی ثبت علامت تجاری می شوند که در این حالت متصدی ثبت، ضمن رد آن مانع ثبت علائم تکراری می شود.

صداقت و شفافیت:

علائم تجاری بایستی دارای صداقت، شفافیت و وضوح باشند، یعنی این که علامت تجاری باید به نحوی طراحی و ترسیم گردد که باعث خطا، اشتباه، فریب و یا حتی گمراهی افراد بیننده نشود.

تمایز و تشخیص:

همچنین مهم است که علامت تجاری یک شرکت در میان علائم شرکت های مشابه، مشخص و متمایز باشد و افراد عادی بتوانند به آسانی آن را شناسایی نمایند در غیر این صورت، مسئول ثبت می تواند از ثبت آن خودداری نموده و درخواست ثبت برند را رد کند.

عدم رعایت قوانین و مقررات وضع شده:

مطابق با قانون، کلمات یا تصاویری که مغایر با موازین و هنجار های اخلاق حسنه و مذهبی که در عرف مورد قبول هستند باشد، نمی توان ثبت نمود.

طبق ماده 32 قانون ثبت علائم و اختراعات مصوبه 7/ 8/ 1386، همچنین، عین یا تقلید نشان نظامی، پرچم یا دیگر نشان های مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی که به کشوری تعلق دارد، سازمان های بین الدولی یا سازمان هایی که تحت کنوانسیون های بین المللی به وجود آمده اند، بوده یا این که هرکدام از موارد مذبور یکی از اجزای آن علامت باشد، آن علامت قابلیت به ثبت رسیدن ندارد، مگر در صورتی که به وسیله مقام صلاحیت دار کشور مربوط یا سازمان ذی ربط مجوز استفاده از آن صادر گردد.

هزینه ثبت برند

ثبت برند با توجه به طبقه یا طبقات تعیین شده برای ثبت، حقیقی یا حقوقی بودن مالک آن و فارسی یا لاتین بودن آن ( در صورت لاتین بودن دریافت کارت بازرگانی نیاز دارد ) هزینه‌های متفاوتی دارد. اما جدای از این موارد یک سری هزینه‌ها در تمام ثبت برندها وجود دارد که به شرح زیر هستند:

ثبت اظهارنامه

آگهی اول در روزنامه رسمی

حق الثبت

آگهی دوم در روزنامه رسمی

برای اطلاع دقیق‌تر از تعرفه ثبت برندهای مختلف می‌توانید با کارشناسان ما در ثبت کریمخان تماس حاصل فرمایید.


خدمات ثبت کریمخان

از جمله مزایای انجام امور ثبتی در ثبت کریمخان جهت ثبت شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهره وری از کارشناسان مجرب و وکلای حرفه‌ای
  • ارائه‌ی مشاوره و خدمات با کمترین هزینه‌ی ممکن
  • ارائه‌ی خدمات سریع آنلاین بدون نیاز به مراجعه حضوری

شماره تماس

۰۲۱-۸۷۱۴۶


آگهی تصدیق ثبت برند، علائم تجاری، اخذ کارت بازرگانی، اخذ کد اقتصادی، ثبت لوگو، ثبت علائم تجاری، ثبت کریم خان، ثبت کریمخان، شرکت ثبت کریمخان، ثبت برند در ثبت کریمخان، ثبت لوگو در موسسه کریمخان، هزینه اخذ کارت بازرگانی، هزینه ثبت لوگو، ثبت نام تجاری، هزینه ثبت نام تجاری، هزینه ثبت علائم تجاری، هزینه اخذ کد اقتصادی، ثبت برند و لوگو در ثبت کریم خان، هزینه ثبت برند و لوگو در ثبت کریم خان، هزینه ثبت لوگو در موسسه کریمخان، هزینه ثبت لوگو، آگهی تصدیق ثبت برند، هزینه آگهی تصدیق ثبت برند، اظهارنامه برند، هزینه اظهارنامه برند، آگهی تصدیق ثبت برند، هزینه آگهی تصدیق ثبت برند

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *