ثبت شرکت در کوتاهترین زمان

ثبت شرکت در کوتاهترین زمان

شاید یکی از دغدغه‌های شما این باشد که چگونه می‌توان ثبت شرکت سریع انجام داد. باید بدانید که این کار امری پیچیده و زمانبر است و در صورتی که توسط افراد کاربلد انجام نشود ممکن است حتی دیرتر به نتیجه برسد. برای اینکه این مرحله را بدون مشکل و در زمانی کوتاه به نتیجه برسانید می‌توانید با کارشناسان ما در ثبت کریمخان تماس حاصل فرمایید.

"</p

پیش گفتار

همان‌طور که بیان شد، تاسیس شرکت در زمان کوتاه همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. در این مقاله هدف ما این است که شما را با فرایند تاسیس شرکت آشنا کنیم تا به سبب این آگاهی، این فرایند برای شما کوتاهتر شود.

شرکت چیست

در پاسخ به این سوال که شرکت یعنی چه؟ می‌توان گفت اگر سرمایه دار باشید یا فرد خلاقی باشید که سرمایه‌ای ندارید و  یا قصد داشته باشید گروهی را تشکیل دهید، سرمایه‌های خود را روی هم بریزید و با آنها دست به کسب و کار بزنید، می‌توانید شرکت تجاری و یا مدنی تشکیل دهید. پس به کنار هم قرار گرفتن دو یا چند نفر جهت انجام کار، شرکت گویند.

انواع شرکت

شرکت‌های تجاری بر اساس ماده 20 قانون تجارت ایران به دسته‌های شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام و خاص، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت دانش بنیان و شرکت تعاونی تولید و مصرف تقسیم می‌شوند. فرایند ثبت شرکت هر یک از این موارد متفاوت است و پیچیدگی خاص خود را دارد.

مراحل ثبت شرکت

مراحل اصولی ثبت شرکت که برای انواع شرکت‌ها یکسان است به شرح زیر می‌باشد:

 1. انتخاب نوع شرکت، نام شرکت و اعضای آن
 2. تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز
 3. ارسال مدارک به اداره ثبت
 4. پرداخت هزینه‌ها و دریافت آگهی
 5. اقدامات لازم پس از ثبت شرکت

قوانین ثبت شرکت

دو مورد از مهم‌ترین ماده‌های ذکر شده در قانون تجارت به شرح زیر است:

ماده 1- هر شرکتی که در ایران تشکیل و مرکز اصلی آن در ایران باشد شرکت ایرانی محسوب است.

ماده 3- از تاریخ اجرای این قانون هر شرکت خارجی برای این که بتواند به وسیله شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی در ایران مبادرت نماید باید در مملکت اصلی خود شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد.

مدارک ثبت شرکت

برای ثبت شرکت‌های تجاری مختلف، مدارک متفاوتی نیاز است اما مدارک مشترک بین همه‌ی آنها به شرح زیر است:

 • شناسنامه و کارت ملی همه اعضای شرکت
 • شماره تلفن همراه اعضای شرکت (به نام خودشان)
 • کد ثنا همه اعضا

برای دریافت اطلاع در رابطه با مدارک مورد نیاز برای ثبت هر یک از انواع مختلف شرکت‌های تجاری با کارشناسان ما در ثبت کریمخان تماس بگیرید.

مزایا ثبت شرکت

ثبت شرکت مزایای متعددی دارد که چند مورد از این مزایا در زیر شرح داده شده است:

 • به همراه ثبت شرکت، اساس نامه‌ای در مرجع ثبت شرکت‌ها شکل می‌گیرد که در آن میزان سهام، سرمایه، نوع شرکت و سایر موارد ذکر شده است. لذا زمانی که بین شرکا و اشخاص ثالث هرگونه اختلافی شکل گیرد با مراجعه به این اساس نامه به راحتی می‌توان مشکل را حل کرد.
 • با ثبت شرکت، امکان شرکت در حراج‌ها، مزایده‌ها و مناقضه‌ها برای نمایندگان شرکت فراهم می‌شود.
 • ثبت شرکت باعث شکل گیری هویت حقوقی شرکت می‌شود که همین امر باعث جلب اعتماد مشتریان نیز می‌شود.
 • با ثبت شرکت، اطلاعاتی مانند نام شرکت، موضوع فعالیت، نشانی شرکت و … در اختیار اشخاص ثالث (من جمله مشتریان) قرار می‌گیرد که منجر به افزایش اعتماد می‌شود.
 • ثبت شرکت امکان اخذ کارت بازرگانی را به نمایندگان شرکت می‌دهد که با این کار می‌توانند به امر صادرات و واردات نیز بپردازند.
 • امکان استفاده از تسهیلات بانکی و کمک‌های دولتی برای شرکت‌های ثبت شده وجود دارد.
 • یکی دیگر از دلایلی که شرکت را ملزم به ثبت می‌کند این است که در صورت ورشکستگی شرکت تجاری (به جز شرکت تضامنی) شرکا یا بنیان گذار شرکت به مقدار محدودی نسبت به بدهی‌های شرکت مسئولیت خواهند داشت.

هزینه ثبت شرکت

تعرفه این کار به چندین عامل بستگی دارد لذا نمی‌توان یک هزینه کلی برای انواع ثبت شرکت اعلام کرد. به صورت کلی می‌توان گفت که هزینه‌های ثابت شامل هزینه‌های پستی، هزینه‌های پرداختی در اداره ثبت شرکت، هزینه‌های روزنامه جهت آگهی و همچنین هزینه ثبت الوکاله می‌باشد.


چرا ثبت کریمخان؟

از جمله مزایای انجام امور در ثبت کریمخان جهت ثبت شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهره وری از کارشناسان مجرب و وکلای حرفه‌ای
 • ارائه‌ی مشاوره و خدمات با کمترین هزینه‌ی ممکن
 • ارائه‌ی خدمات سریع آنلاین بدون نیاز به مراجعه حضوری

سؤالات متداول

 • آیا ثبت شرکت به صورت رایگان امکان پذیر است؟

خیر. چرا که هزینه‌های اداری برای انجام امور اداری مربوط به ثبت شرکت حتما باید صرف شود.

 • آیا می‌توان ثبت شرکت را بدون مشاوره انجام داد؟

بله. اما به دلیل پیچیدگی کار توصیه می‌شود از افراد مجرب و کاربلد در این زمینه استفاده شود. ثبت کریمخان با ارائه‌ی مشاوره‌های آنلاین و ارزان شما را در این زمینه کمک می‌کند.

 • ثبت شرکت چقدر زمان می‌برد؟

به صورت میانگین ثبت شرکت بین 45 تا 50 روز کاری زمان می‌برد. با تماس با کارشناسان مجرب شرکت ثبت کریمخان مدت زمان این فرایند را به حداقل ممکن برسانید.

شماره تماس

021-87146


آگهی تصدیق ثبت برند، علائم تجاری، اخذ کارت بازرگانی، اخذ کد اقتصادی، شرکت ثبت کریمخان، لوگو در موسسه کریمخان، هزینه اخذ کارت بازرگانی، هزینه ثبت لوگو، ثبت نام تجاری، هزینه ثبت علائم تجاری، هزینه اخذ کد اقتصادی، ثبت برند و لوگو، هزینه ثبت برند و لوگو در ثبت کریم خان، هزینه ثبت لوگو در موسسه کریمخان، هزینه ثبت لوگو، آگهی تصدیق برند، هزینه آگهی تصدیق برند، اظهارنامه برند، هزینه اظهارنامه برند

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *