ثبت شرکت در ظفر

شرکت چیست ؟

ثبت شرکت در ظفر به منظور اعمال مادی و کسب سود از آن می تواند آغاز کننده تحولی بزرگ در اقتصاد کشور باشد .

افرادی که تمایل به ثبت شرکت در محدوده ظفر دارید ولی با مراحل ثبت شرکت آشنا نیستید ، پیشنهاد ثبت کریمخان به شما مطالعه این مقاله است و در صورت نیاز با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

حتما تا به حال با اسامی مختلفی با عناوین شرکت رو به رو شده اید .

ثبت شرکت در ظفر

در این مقاله با صفر تا صد ثبت شرکت در ظفر از تشکیل تا انحلال آشنا میشوید پس با ثبت کریمخان همراه باشید .

عناوین استفاده شده در این مقاله

 • شرکت چیست ؟
 • شرکت سهامی چیست ؟
 • شرکت سهامی خاص چیست ؟
 • شرکت سهامی عام چیست ؟
 • شرکت مسئولیت محدود چیست ؟
 • شرکت تضامنی چیست ؟
 • موسسه چیست ؟
 • هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟
 • سوالات متداول

ثبت شرکت در ظفر

برای شروع کسب و کار و راه اندازی یک تجارت و کسب سود از آن حداقل نیاز به اجتماع 2 یا چند نفر حقیقی یا حقوقی میباشد که این اجتماع را شرکت می نامند . در شرکت هر یک از افراد دارای سهم خاصی است که به صورت توافقی در بین آن ها تقسیم میشود .

چند نوع شرکت در ایران داریم ؟

هر کسب و کاری و هر شرکتی در حوزه خاصی فعالیت و تجارت می کند . از این رو انواع شرکت ها باید داشته باشیم .

به صورت کلی دو نوع شرکت مدنی و تجاری داریم .

شرکت مدنی

شرکت های مدنی به دو نوع عام و خاص تعریف می شوند. در تعریف عام مطابق با عقد قراردادی عده ای از شرکا سرمایه یا کار یا تخصص خود را برای رسیدن به هدفی مشخص با هم به اشتراک بگذارند .

اما در تعریف شرکت مدنی خاص هدف از عقد قرارداد تقسیم حق مالکیت است. منظور اینکه در این نوع شرکت ها چند نفر با هم همکاری می کنند تا به هدف و یا مال یکسان و مشخصی دست یابند. در واقع شرکا هر یک می توانند از تخصص، توان، مال و یا کار خود برای رسیدن به این هدف یا مال مشترک استفاده کنند.

شرکت تجاری

شرکت تجاری شرکتی است که در آن عملیات تجاری ناشی از تقسیم سرمایه شرکاء که طبق قرارداد با تقسیم سود و زیان همراه باشد مشمول فعالیت شرکت تجاری است .

در واقع شرکت تجاری برای کسب سود و تجارت تاسیس می شود .

بر اساس ماده 20 قانون تجارت در ایران 7 نوع شرکت تجاری داریم :

 • شرکت های سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • موسسه
 • شرکت دانش بنیان
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت

از این لیست بیشترین آمار ثبت شرکت متعلق به ثبت شرکت سهامی خاص ، سهامی عام ، شرکت مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی و موسسه می باشد .

حال به تعریف هر یک از شرکت های تجاری می پردازیم .

ثبت شرکت سهامی

در لیست شرکت های بالا به عناوین شرکت سهامی ( خاص و عام ) برخوردید . در ابتدا باید مفهوم شرکت سهامی را برای شما شرح دهیم .

شرکتی که سرمایه آن به سهام های مختلف تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد که این شرکت های سهامی به 2 نوع خاص و عام تقسیم می شوند.

ثبت شرکت سهامی خاص

اگر تمام سرمایه یک شرکت را موسسین آن تامین می کنند به آن شرکت سهامی خاص می گویند و نکته مهم قابل ذکر این است که سهام شرکت سهامی خاص قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی توسط افراد خارج از شرکت قابل معامله است .

ثبت شرکت سهامی عام

اگر قسمتی از سرمایه شرکت از طریق فروش سهام به مردم تامین شود شرکت سهامی عام می گویند . از تفاوت های شرکت عام با خاص در این است که در شرکت های سهامی عام ، صاحبان سهام می توانند سهام خود را به راحتی در بورس داد و ستد کنند و در واقع مالکیت خود را به دیگری منتقل کنند .

ثبت شرکت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود در حقوق ایران اولین بار با تصویب قانون تجارت مصوب 1311 وارد قانون گذاری شد و در اولین قانون تجارت ایران مصوب 25 دلو 1303 و 12 فروردین 1304 پیش بینی نشده بود.

در واقع این نوع شرکت ها بین دو یا چند نفر که عمدتا بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان است که با هدف امور تجاری تاسیس و شرکت به ثبت میرسد .

هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (ماده 94 قانون تجارت).

ثبت شرکت تضامنی

یکی از انواع شرکت های تجاری می باشد که از جنبه های مختلفی از جمله نحوه ثبت شرکت ، رابطه میان سهام داران و غیره با دیگر شرکت های تجاری متفاوت است . شرکت تضامنی تحت اسم مخصوصی برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تاسیس می‌شود و اگر دارایی شرکت برای پرداخت تمام قروض شرکت کافی نباشد٬هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض هستند.

ثبت موسسه

در تعریفی مفید و کوتاه موسسه با هدف امور علمی ، ادبی ، خدماتی و غیره تاسیس میشود و صرفا برای امور تجاری ثبت نمی شود .

این موسسات از تاریخ ثبت در اداره ثبت شرکت ها شخصیت حقوقی پیدا می کنند و دارای مجمع عمومی و عادی و اظهارنامه نیز هستند.( ماده 584 قانون تجارت و ماده 1 آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری مصوب 1337 )

هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟

نکته حائز اهمیت در جواب این سوال این است که شرایط ثبت شرکت ها با هم متفاوت است و بدون مشاوره و راهنمایی مشاورین ثبت کریمخان ، هزینه نهایی هر یک از شرکت ها را نمیشود تعیین کرد .

در شرکت ثبت کریمخان ، هزینه ثبت شرکت شامل واریزی به اداره ها و درج آگهی در روزنامه رسمی کشور و همچنین کارمزد موسسه ثبت شرکت کریمخان و در نهایت حق الوکاله می شود .

جهت دریافت و اطلاع از تعرفه ثبت شرکت در ظفر و مشاوره رایگان ثبت شرکت ، لطفا با مشاورین ثبت کریمخان تماس حاصل فرمایید .

سوالات متداول

 • آیا هزینه ثبت شرکت ها در ظفر یکسان است ؟

خیر . هزینه ثبت شرکت بستگی به میزان افراد ، میزان حجم موضوع درج شده برای شرکت در اساسنامه و روزنامه رسمی ، میزان سرمایه اولیه اعلام شده و غیره بستگی دارد . ( هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل هزینه روزنامه رسمی ، مقداری کمتر است )

 • چرا قیمت موسسات ثبت برای ثبت شرکت در ظفر متفاوت است ؟

موسسات ثبت به دلیل ارائه خدمات متفاوت و فیزیکی نبودن انجام امور ثبت شرکت ، هزینه های متفاوتی را برای ثبت شرکت شما اعلام میکنند ثبت کریمخان با بهترین تعرفه ثبت شرکت آماده ارائه خدمات به طور کامل و حرفه ای می باشد .

 • آیا مراحل ثبت شرکت سهامی عام با سهامی خاص یکسان است ؟

خیر . هر یک از شرکت ها برای ثبت نیاز به مراحل خاصی میباشند .

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص

موسسه حقوقی ثبت کریمخان به عنوان بزرگترین سامانه ثبت کسب کسب و کار در کشور افتخار دارد که تمامی خدمات اداری و امور مربوط به ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت موسسه ، ثبت شرکت های مسئولیت محدود و همچنین ثبت تغییرات شرکت ، ثبت نقل و انتقال سهام شرکت ، ثبت کاهش یا افزایش میزان سهام اعضای شرکت ، افزاییش یا کاهش سرمایه ، ثبت انحلال شرکت ، ثبت پلمپ دفاتر و یا دیگر امور مربوط به ثبت شرکت در ظفر را برای اعتبار بخشیدن به شما و کسب و کارتان را انجام دهد.

از خدمات خوب شرکت ثبت کریم خان می توان به ثبت شرکت در ظفر ، ثبت شرکت در مناطق آزاد ، ثبت برند و لوگو در ظفر ، اخذ کارت بازرگانی ، اخد کد اقتصادی و دیگر امور ثبت شرکت ها با هزینه های شفاف بدون رفت و آمد های بیهوده و به صورت آنلاین اشاره کرد که میتوانید با مشاوره حرفه ای و رایگان توسط ثبت کریمخان در سریع ترین زمان به کسب و کار خود اعتبار ببخشید .

تلاش میکنیم بهترین خدمات را در سریعترین زمان با کادر مجرب و وظیفه شناسی که در اختیار داریم حتی به صورت غیر حضوری و آنلاین و یا حضور مشاورین ما در محل شما به تمام عزیزان در سراسر کشور ارائه دهیم .

ثبت کریمخان با مشاوره ی رایگان و تخصصیی در تمام ساعات شبانه روز در خدمت شما می باشد .

تلفن تماس :

021-87147203

021-87147204


ثبت شرکت در ظفر ، ثبت برند در ظفر ، استعلام برند در ظفر ، مشاوره ثبت شرکت در ظفر ، هزینه ثبت شرکت در ظفر ، موسسه ثبت شرکت در ظفر ، ثبت شرکت مسئولیت محدود ظفر ، ثبت شرکت سهامی خاص ظفر ، ثبت شرکت سهامی عام ظفر ، اخذ کارت بازرگانی ظفر ، اخذ کد اقتصادی ظفر ، پلمپ دفاتر ظفر ، تغییرات شرکت در ظفر ، ثبت شرکت ظفر، ثبت لوگو ظفر ، موسسه ثبتی درظفر ، موسسه ثبت شرکت در ظفر

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *