ثبت شرکت در امین آباد

شرکت چیست ؟

ثبت شرکت در امین آباد میتواند از عوامل پیشرفت گسترده ی صنعت و تجارت در کشور باشد .

ثبت شرکت در امین آباد

شروع یه کسب و کار نیاز به داشتن اطللاعاتی است که در این مقاله به صورت صفر تا صد به ثبت شرکت در امین آباد میپردازیم پس با ثبت کریم خان همراه باشید .

 • شرکت چیست ؟
 • شرکت سهامی چیست ؟
 • شرکت سهامی خاص چیست ؟
 • شرکت سهامی عام چیست ؟
 • شرکت مسئولیت محدود چیست ؟
 • شرکت تضامنی چیست ؟
 • موسسه چیست ؟
 • هزینه و تعرفه ثبت شرکت
 • سوالات متداول

ثبت شرکت در امین آباد

شروع هر کسب و کاری نیاز به اجتماع حداقل 2 یا چند نفر است که این اجتماع از افراد حقیقی یا حقوقی تشکیل میشود و میزان سهام خاصی برای هر یک از اعضا به صورت توافقی تعیین می شود .

چند نوع شرکت در ایران داریم ؟

شرکت ها به صورت شرکت تجاری و شرکت مدنی تقسیم بنده شده است .

شرکت مدنی

شرکت های مدنی به دو نوع عام و خاص تعریف می شوند. در تعریف عام مطابق با عقد قراردادی عده ای از شرکا سرمایه یا کار یا تخصص خود را برای رسیدن به هدفی مشخص با هم به اشتراک بگذارند و در تعریف خاص هدف از عقد قرارداد تقسیم حق مالکیت است. منظور اینکه در این نوع شرکت ها چند نفر با هم همکاری می کنند تا به هدف و یا مال یکسان و مشخصی دست یابند. در واقع شرکا هر یک می توانند از تخصص، توان، مال و یا کار خود برای رسیدن به این هدف یا مال مشترک استفاده کنند.

شرکت تجاری

شرکت های تجاری در واقع برای کسب سود و تجارت تاسیس می شود.

بر اساس ماده 20 قانون تجارت در ایران 7 نوع شرکت تجاری داریم :

 • شرکت های سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • موسسه
 • شرکت دانش بنیان
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف

مدارک ثبت شرکت

در ایران بیشترین آمار ثبت شرکت متعلق به ثبت شرکت های سهامی خاص ، شرکت سهامی عام ، شرکت مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی و موسسه می باشد .

حال به سراغ تعریف هر یک از عناوین بالا و نحوه به ثبت رساندن شرکت ها می رویم .

ثبت شرکت سهامی

در لیست بالا عنوان شرکت سهامی رو مطالعه کردید و متوجه عام و خاص بودن آن شدید .

اما ابتدا لازم است که شرکت سهامی را تعریف کنیم .

شرکتی که سرمایه آن به سهام های مختلف تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد که این شرکت های سهامی به 2 نوع خاص و عام تقسیم می شوند .

ثبت شرکت سهامی خاص

اگر تمام سرمایه یک شرکت را موسسین آن تامین می کنند به آن شرکت سهامی خاص می گویند و نکته مهم قابل ذکر این است که سهام شرکت سهامی خاص قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی توسط افراد خارج از شرکت قابل معامله است .

هنگام ثبت شرکت سهامی خاص باید تمام سرمایه توسط موسسین شرکت تامین شود ولی 35 درصد از سرمایه در بانک سپرده گذاری شده باشد .

ثبت شرکت سهامی عام

اگر قسمتی از سرمایه شرکت از طریق فروش سهام به مردم تامین شود شرکت سهامی عام می گویند . در این شرکت های سهامی عام ، صاحبان سهام می توانند سهام خود را به راحتی در بورس داد و ستد کنند و در واقع مالکیت خود را به دیگری منتقل کنند ( از تفاوت های سهامی عام و سهامی خاص ) .

ثبت شرکت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود در حقوق ایران اولین بار با تصویب قانون تجارت مصوب 1311 وارد قانون گذاری شد .

در واقع این نوع شرکت ها بین دو یا چند نفر که عمدتا بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان است که با هدف امور تجاری تاسیس و شرکت به ثبت میرسد .

هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (ماده 94 قانون تجارت).

ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی یکی از انواع شرکت‌های قانونی است که این شرکت از جنبه‌های مختلفی از جمله نحوه ثبت و تشکیل، رابطه میان شرکا، انحلال و ورشکستگی با دیگر شرکت‌ها متفاوت است. شرکت تضامنی تحت اسم مخصوصی برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تاسیس می‌شود و اگر دارایی شرکت برای پرداخت تمام قروض شرکت کافی نباشد٬هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض هستند .

ثبت موسسه

این نوع شرکت ها با عنوان موسسه با هدف امور تجاری تاسیس نمیشود و هدف اصلی ، امور علمی ، ادبی ، خدماتی و غیره می باشد .

در ماده 584 قانون تجارت و ماده 1 آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری مصوب 1337 بیان شده است این موسسات از تاریخ ثبت در اداره ثبت شرکت ها شخصیت حقوقی پیدا می کنند و دارای مجمع عمومی و عادی و اظهارنامه نیز هستند.

هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟

تا اینجا به تعریف انواع شرکت و راه اندازی کسب و کار پرداختیم و در این قسمت از مقاله ثبت شرکت به هزینه و تعرفه ثبت شرکت های میپردازیم .

شرایط ثبت شرکت ها با هم متفاوت است و قاعدتا باید هزینه های مختلی نیز داشته باشد .

در شرکت ثبت کریمخان ، هزینه ثبت شرکت شامل واریزی به اداره ها و درج آگهی در روزنامه رسمی کشور و همچنین کارمزد موسسه ثبت شرکت کریمخان و در نهایت حق الوکاله می شود .

جهت دریافت و اطلاع از تعرفه ثبت شرکت و مشاوره رایگان ثبت شرکت ، لطفا با مشاورین ثبت کریمخان تماس حاصل فرمایید .

سوالات متداول

 • آیا هزینه ثبت شرکت ها در امین آباد یکسان است ؟

خیر . هزینه ثبت شرکت بستگی به میزان افراد ، میزان حجم موضوع درج شده برای شرکت در اساسنامه و روزنامه رسمی ، میزان سرمایه اولیه اعلام شده و غیره بستگی دارد . ( هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل هزینه روزنامه رسمی ، مقداری کمتر است )

 • چرا قیمت موسسات ثبت برای ثبت شرکت در امین آباد متفاوت است ؟

موسسات ثبت به دلیل ارائه خدمات متفاوت و فیزیکی نبودن انجام امور ثبت شرکت ، هزینه های متفاوتی را برای ثبت شرکت شما اعلام میکنند . ثبت کریمخان با بهترین تعرفه ثبت شرکت آماده ارائه خدمات به طور کامل و حرفه ای می باشد .

 • آیا مراحل ثبت شرکت سهامی عام با سهامی خاص یکسان است ؟

خیر . هر یک از شرکت ها برای ثبت نیاز به مراحل خاصی میباشند .

ثبت تغییرات شرکت

به لطف پروردگار و اعتماد مشتریان عزیز ، موسسه ثبت کریمخان توانسته در امور ثبت و اعتبار بخشی به شما و کسب و کارتان به عنوان بزرگترین ارائه دهنده خدمات ثبت در سطح کشور فعالیت کند .

ثبت کریمخان حوزه های مشاوره و ثبت شرکت و برند ، ثبت موسسه ، ثبت شرکت های مسئولیت محدود وهمچنین ثبت تغییرات شرکت ، ثبت نقل و انتقال سهام شرکت ، ثبت کاهش یا افزایش میزان سهام اعضای شرکت ، افزاییش یا کاهش سرمایه ، ثبت انحلال شرکت ، ثبت پلمپ دفاتر و دیگر امور اداری در زمینه ثبت شرکت در امین آباد در تمام نقاط کشور به شما بهترین خدمات را ارائه میکنند .

از خدمات خوب شرکت ثبت کریم خان می توان به ثبت شرکت در امین آباد ، ثبت شرکت در مناطق آزاد ، ثبت برند و لوگو در امین آباد ، اخذ کارت بازرگانی ، اخد کد اقتصادی و دیگر امور ثبت شرکت ها با هزینه های شفاف بدون رفت و آمد های بیهوده و به صورت آنلاین اشاره کرد که میتوانید با مشاوره حرفه ای و رایگان توسط ثبت کریمخان در سریع ترین زمان به کسب و کار خود اعتبار ببخشید .

لازم به ذکر است مشاوره ی تخصصی و جامع زیر نظر مجرب ترین مشاورین ما به صورت رایگان و در تمام ساعات شبانه روز و حتی به صورت غیر حضوری و یا حضور مشاورین در محل شما خدمات ما به شما ارائه می شود و شما را به هدف والا و ثبت و اعتبار بخشی به شرکت تان میرساند .

تلفن تماس :

021-87146207

021-87146208


ثبت شرکت در امین آباد ، ثبت برند در امین آباد ، استعلام برند در امین آباد ، مشاوره ثبت شرکت در امین آباد ، هزینه ثبت شرکت در امین آباد ، موسسه ثبت شرکت در امین آباد ، ثبت شرکت مسئولیت محدود امین آباد ، ثبت شرکت سهامی خاص امین آباد ، ثبت شرکت سهامی عام امین آباد ، اخذ کارت بازرگانی امین آباد ، اخذ کد اقتصادی امین آباد ، پلمپ دفاتر امین آباد ، تغییرات شرکت در امین آباد ، ثبت شرکت امین آباد، ثبت لوگو امین آباد

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *