ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی

شرکت چیست ؟

انجام فعالیت های تجاری در اشرفی اصفهانی مستلزم ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی است .

ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی

حتما این سوال برای شما پیش آمده که شرکت چیست و هدف از ثبت شرکت چیست ؟

در این مقاله به صفر تا صد موضوع و عنوان یک شرکت و ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی می پردازیم پس با شرکت ثبت کریم خان همراه باشید .

 • شرکت چیست ؟
 • شرکت سهامی چیست ؟
 • شرکت سهامی خاص چیست ؟
 • شرکت سهامی عام چیست ؟
 • شرکت مسئولیت محدود چیست ؟
 • شرکت تضامنی چیست ؟
 • موسسه چیست ؟
 • هزینه و تعرفه ثبت شرکت
 • سوالات متداول

ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی

برای تاسیس یه کسب و کار نیاز به اجتماع حداقل 2 یا چند نفر حقیقی یا حقوقی میباشد که برای انجام عملیات تجاری و کسب سود می باشد که به این اجتماع شرکت گفته میشود . هر یک از افراد در شرکت سهام خاص و مشخصی دارند که به صورت توافقی در بین آن ها تقسیم می شود .

چند نوع شرکت در ایران داریم ؟

کسب و کار های مختلفی در کشور داریم پس باید با انواع شرکت ها آشنا شوید که نوع شرکت خود را درست تعیین کنید و به ثبت برسانید . در کل دو نوع شرکت مدنی و تجاری داریم که در ادامه ثبت کریمخان شما را برای ثبت شرکت خاص خود راهنمایی میکند.

شرکت مدنی

شرکت های مدنی به دو نوع عام و خاص تقسیم می شوند.

شرکت مدنی عام مطابق با عقد قراردادی عده ای از شرکا سرمایه یا کار یا تخصص خود را برای رسیدن به هدفی مشخص با هم به اشتراک بگذارند .

شرکت مدنی خاص هدف از عقد قرارداد اشاعه حق مالکیت است. منظور اینکه در این نوع شرکت ها چند نفر با هم همکاری می کنند تا به هدف و یا مال یکسان و مشخصی دست یابند. در واقع شرکا هر یک می توانند از تخصص، توان، مال و یا کار خود برای رسیدن به این هدف یا مال مشترک استفاده کنند.

شرکت تجاری

هدف از تاسیس شرکت های تجاری کسب سود می باشد .

بر اساس ماده 20 قانون تجارت در ایران 7 نوع شرکت تجاری داریم :

 • شرکت های سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • موسسه
 • شرکت دانش بنیان
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف

مدارک ثبت شرکت

بیشترین آمار به ثبت رسیده در ثبت شرکت ها متعلق به ثبت شرکت های سهامی خاص ، شرکت سهامی عام ، شرکت مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی و موسسه می باشد . که در ثبت کریمخان ما تمام امور مربوط به ثبت شرکت را برای شما به صورت تخصصی انجام میدهیم .

در خصوص ثبت شرکت باید شرایط هر یک از انواع شرکت های تجاری را مطالعه کنید که در ادامه برای شما شرایط و مراحل ثبت شرکت شرح داده می شود .

ثبت شرکت سهامی

در مطالعه مقاله بالا چندین بار از عنوان سهامی استفاده شد .

شرکتی که سرمایه آن به سهام های مختلف تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد .

حال این شرکت های سهامی به دو نوع سهامی خاص و عام تقسیم می شود .

ثبت شرکت سهامی خاص

به شرکتی که تمام سرمایه آن منحصرا به وسیله موسسین تامین میشود شرکت سهامی خاص گفته می شود. سهام شرکت سهامی خاص قابل داد وستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی توسط افراد خارج از شرکت قابل معامله است .

هنگام ثبت شرکت سهامی خاص باید تمام سرمایه توسط موسسین شرکت تامین شود ولی 35 درصد از سرمایه در بانک سپرده گذاری شده باشد .

ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام شرکتی است که موسسین آن قسمتی از سرمایه ی شرکت را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند . در این شرکت ها صاحبان سهام میتوانند سهام خود را به راحتی در بورس داد و ستد کنند و در واقع مالکیت خود را به دیگری منتقل کنند .

ثبت شرکت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود در حقوق ایران اولین بار با تصویب قانون تجارت مصوب 1311 وارد قانون گذاری شد و در اولین قانون تجارت ایران مصوب 25 دلو 1303 و 12 فروردین 1304 پیش بینی نشده بود.

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد.

هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (ماده 94 قانون تجارت).

ثبت شرکت تضامنی

یکی از انواع شرکت های تجاری می باشد که از جنبه های مختلفی از جمله نحوه ثبت شرکت ، رابطه میان سهام داران و غیره با دیگر شرکت های تجاری متفاوت است . شرکت تضامنی تحت اسم مخصوصی برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تاسیس می‌شود و اگر دارایی شرکت برای پرداخت تمام قروض شرکت کافی نباشد٬هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض هستند.

ثبت موسسه

در تعریفی مفید و کوتاه موسسه با هدف امور علمی ، ادبی ، خدماتی و غیره تاسیس میشود و صرفا برای امور تجاری ثبت نمی شود .

این موسسات از تاریخ ثبت در اداره ثبت شرکت ها شخصیت حقوقی پیدا می کنند و دارای مجمع عمومی و عادی و اظهارنامه نیز هستند.( ماده 584 قانون تجارت و ماده 1 آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری مصوب 1337 )

 

هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟

نکته حائز اهمیت در جواب این سوال این است که شرایط ثبت شرکت ها با هم متفاوت است و بدون مشاوره و راهنمایی مشاورین ثبت کریمخان ، هزینه نهایی هر یک از شرکت ها را نمیشود تعیین کرد .

در شرکت ثبت کریمخان ، هزینه ثبت شرکت شامل واریزی به اداره ها و درج آگهی در روزنامه رسمی کشور و همچنین کارمزد موسسه ثبت شرکت کریمخان و در نهایت حق الوکاله می شود .

جهت دریافت و اطلاع از تعرفه ثبت شرکت و مشاوره رایگان ثبت شرکت ، لطفا با مشاورین ثبت کریمخان تماس حاصل فرمایید .

سوالات متداول

 • آیا هزینه ثبت شرکت ها در اشرفی اصفهانی یکسان است ؟

خیر . هزینه ثبت شرکت بستگی به میزان افراد ، میزان حجم موضوع درج شده برای شرکت در اساسنامه و روزنامه رسمی ، میزان سرمایه اولیه اعلام شده و غیره بستگی دارد . ( هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل هزینه روزنامه رسمی ، مقداری کمتر است )

 • چرا قیمت موسسات ثبت برای ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی متفاوت است ؟

موسسات ثبت به دلیل ارائه خدمات متفاوت و فیزیکی نبودن انجام امور ثبت شرکت ، هزینه های متفاوتی را برای ثبت شرکت شما اعلام میکنند . ثبت کریمخان با بهترین تعرفه ثبت شرکت آماده ارائه خدمات به طور کامل و حرفه ای می باشد .

 • آیا مراحل ثبت شرکت سهامی عام با سهامی خاص یکسان است ؟

خیر . هر یک از شرکت ها برای ثبت نیاز به مراحل خاصی میباشند .

ثبت تغییرات شرکت

 

موسسه حرفه ای ثبت کریمخان با داشتن کادری متعهد و مجرب توانسته در حوزه ثبت شرکت به خوبی ارائه خدمات دهد .

از افتخارات ما داشتن افراد متخصص و حرفه ای در زمینه های مشاوره و ثبت شرکت و برند ، ثبت موسسه ، ثبت شرکت های مسئولیت محدود وهمچنین ثبت تغییرات شرکت ، ثبت نقل و انتقال سهام شرکت ، ثبت کاهش یا افزایش میزان سهام اعضای شرکت ، افزاییش یا کاهش سرمایه ، ثبت انحلال شرکت ، ثبت پلمپ دفاتر می باشید .

از خدمات خوب شرکت ثبت کریم خان می توان به ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی ، ثبت شرکت در مناطق آزاد ، ثبت برند و لوگو در اشرفی اصفهانی ، اخذ کارت بازرگانی ، اخد کد اقتصادی و دیگر امور ثبت شرکت ها با هزینه های شفاف بدون رفت و آمد های بیهوده و به صورت آنلاین اشاره کرد که میتوانید با مشاوره حرفه ای و رایگان توسط ثبت کریمخان در سریع ترین زمان به کسب و کار خود اعتبار ببخشید .

بدون معطلی و در اسرع وقت به شما خدمات کافی و لازم ارائه می شود و با احترام به شما مشاورین حرفه ای ما به صورت رایگان در تمام ساعات شبانه روز به صورت حضوری و غیر حضوری و حتی با حضور در محل شما وقت کافی برای مشاوره ی شما لحاظ می کنند .

تلفن تماس :

021-87147209

021-87147210


ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی ، ثبت برند در اشرفی اصفهانی ، استعلام برند در اشرفی اصفهانی ، مشاوره ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی ، هزینه ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی ، موسسه ثبت شرکت در اشرفی اصفهانی ، ثبت شرکت مسئولیت محدود اشرفی اصفهانی ، ثبت شرکت سهامی خاص اشرفی اصفهانی ، ثبت شرکت سهامی عام اشرفی اصفهانی ، اخذ کارت بازرگانی اشرفی اصفهانی ، اخذ کد اقتصادی اشرفی اصفهانی ، پلمپ دفاتر اشرفی اصفهانی ، تغییرات شرکت در اشرفی اصفهانی ، ثبت شرکت اشرفی اصفهانی، ثبت لوگو اشرفی اصفهانی

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *