ثبت شرکت در ارم

شرکت چیست ؟

ثبت شرکت در ارم با داشتن افراد متخصص میتواند بخش عظیمی از فعالیت های اقتصادی کشور را متحول کند و موقعیت شغلی های زیادی را در کشور عزیزمان ایجاد کند .

ثبت شرکت در ارم

کلمه ای که تقریبا هر روز با آن سر و کار داریم و مدام با اسامی مختلف و عنوان شرکت در ابتدای آن در طول روز زیاد مواجه میشویم .

اما معنی شرکت چیست ؟

ثبت شرکت چه مزایایی دارد ؟

در این مقاله به صفر تا صد موضوع و عنوان یک شرکت و نحوه ثبت شرکت در ارم می پردازیم پس با ثبت کریمخان همراه باشید .

 • شرکت چیست ؟
 • شرکت سهامی چیست ؟
 • شرکت سهامی خاص چیست ؟
 • شرکت سهامی عام چیست ؟
 • شرکت مسئولیت محدود چیست ؟
 • شرکت تضامنی چیست ؟
 • موسسه چیست ؟
 • هزینه و تعرفه ثبت شرکت
 • سوالات متداول

ثبت شرکت در ارم

در یک تعریف خوب و ساده برای راه اندازی یه کسب و کار حداقل نیاز به اجتماع 2 یا چند نفر برای انجام عملیات تجاری و کسب سود می باشد . حال این اجتماع می تواند متشکل از شخص حقیقی یا حقوقی باشد که هر یک سهام خاص خود را در شرکت دارند و به صورت توافقی در بین خود این سهم ها را تقسیم میکنند.

چند نوع شرکت در ایران داریم ؟

با تعریف بالا ، در هر کسب و کاری و ثبت شرکتی باید نوع شرکت تعیین شود پس باید با انواع شرکت ها آشنا شوید .

در کل دو نوع شرکت مدنی و شرکت تجاری داریم که در ثبت کریمخان به طور واضح و جامع به توضیح شرایط ثبت شرکت ها میپردازیم .

شرکت مدنی

به طور خلاصه و واضح 2 نوع خاص و عام دارد که در تعریف عام مطابق با عقد قراردادی عده ای از شرکا سرمایه یا کار یا تخصص خود را برای رسیدن به هدفی مشخص با هم به اشتراک بگذارند و در تعریف خاص هدف از عقد قرارداد تقسیم حق مالکیت است. منظور اینکه در این نوع شرکت ها چند نفر با هم همکاری می کنند تا به هدف و یا مال یکسان و مشخصی دست یابند. در واقع شرکا هر یک می توانند از تخصص، توان، مال و یا کار خود برای رسیدن به این هدف یا مال مشترک استفاده کنند.

شرکت تجاری

شرکت های تجاری در واقع برای کسب سود و تجارت تاسیس می شود.

بر اساس ماده 20 قانون تجارت در ایران 7 نوع شرکت تجاری داریم :

 • شرکت های سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت مسئولیت محدود
 • شرکت تضامنی
 • موسسه
 • شرکت دانش بنیان
 • شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت نسبی
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف

مدارک ثبت شرکت

در ایران بیشترین آمار ثبت شرکت متعلق به ثبت شرکت های سهامی خاص ، شرکت سهامی عام ، شرکت مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی و موسسه می باشد .

در این قسمت از مقاله سراغ تعریف شرکت های مختلف می رویم .

ثبت شرکت سهامی

حتما عنوان سهامی خاص و سهامی عام رو زیاد شنیدید .

اما قبل از دسته بندی آن و تعریف هر یک باید تعریف خود شرکت سهامی را بدانید .

شرکتی که سرمایه آن به سهام های مختلف تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد که این شرکت های سهامی به 2 نوع خاص و عام تقسیم می شوند.

ثبت شرکت سهامی خاص

اگر تمام سرمایه یک شرکت را موسسین آن تامین می کنند به آن شرکت سهامی خاص می گویند و نکته مهم قابل ذکر این است که سهام شرکت سهامی خاص قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار ولی توسط افراد خارج از شرکت قابل معامله است .

هنگام ثبت شرکت سهامی خاص باید تمام سرمایه توسط موسسین شرکت تامین شود ولی 35 درصد از سرمایه در بانک سپرده گذاری شده باشد .

ثبت شرکت سهامی عام

اگر قسمتی از سرمایه شرکت از طریق فروش سهام به مردم تامین شود شرکت سهامی عام می گویند . در این شرکت های سهامی عام ، صاحبان سهام می توانند سهام خود را به راحتی در بورس داد و ستد کنند و در واقع مالکیت خود را به دیگری منتقل کنند ( از تفاوت های سهامی عام و سهامی خاص ) .

ثبت شرکت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود در حقوق ایران اولین بار با تصویب قانون تجارت مصوب 1311 وارد قانون گذاری شد .

در واقع این نوع شرکت ها بین دو یا چند نفر که عمدتا بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان است که با هدف امور تجاری تاسیس و شرکت به ثبت میرسد .

هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است (ماده 94 قانون تجارت).

ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی یکی از انواع شرکت‌های قانونی است که این شرکت از جنبه‌های مختلفی از جمله نحوه ثبت و تشکیل، رابطه میان شرکا، انحلال و ورشکستگی با دیگر شرکت‌ها متفاوت است. شرکت تضامنی تحت اسم مخصوصی برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تاسیس می‌شود و اگر دارایی شرکت برای پرداخت تمام قروض شرکت کافی نباشد٬هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض هستند .

ثبت موسسه

این نوع شرکت ها با عنوان موسسه با هدف امور تجاری تاسیس نمیشود و هدف اصلی ، امور علمی ، ادبی ، خدماتی و غیره می باشد .

در ماده 584 قانون تجارت و ماده 1 آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری مصوب 1337 بیان شده است این موسسات از تاریخ ثبت در اداره ثبت شرکت ها شخصیت حقوقی پیدا می کنند و دارای مجمع عمومی و عادی و اظهارنامه نیز هستند.

ثبت فوری شرکت

هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟

تا اینجا به تعریف انواع شرکت و راه اندازی کسب و کار پرداختیم و در این قسمت از مقاله ثبت شرکت به هزینه و تعرفه ثبت شرکت های میپردازیم .

شرایط ثبت شرکت ها با هم متفاوت است و قاعدتا باید هزینه های مختلی نیز داشته باشد .

در شرکت ثبت کریمخان ، هزینه ثبت شرکت شامل واریزی به اداره ها و درج آگهی در روزنامه رسمی کشور و همچنین کارمزد موسسه ثبت شرکت کریمخان و در نهایت حق الوکاله می شود .

جهت دریافت و اطلاع از تعرفه ثبت شرکت و مشاوره رایگان ثبت شرکت ، لطفا با مشاورین ثبت کریمخان تماس حاصل فرمایید .

سوالات متداول

 • آیا هزینه ثبت شرکت ها در ارم یکسان است ؟

خیر . هزینه ثبت شرکت بستگی به میزان افراد ، میزان حجم موضوع درج شده برای شرکت در اساسنامه و روزنامه رسمی ، میزان سرمایه اولیه اعلام شده و غیره بستگی دارد . ( هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل هزینه روزنامه رسمی ، مقداری کمتر است )

 • چرا قیمت موسسات ثبت برای ثبت شرکت در ارم متفاوت است ؟

موسسات ثبت به دلیل ارائه خدمات متفاوت و فیزیکی نبودن انجام امور ثبت شرکت ، هزینه های متفاوتی را برای ثبت شرکت شما اعلام میکنند ثبت کریمخان با بهترین تعرفه ثبت شرکت آماده ارائه خدمات به طور کامل و حرفه ای می باشد .

 • آیا مراحل ثبت شرکت سهامی عام با سهامی خاص یکسان است ؟

خیر . هر یک از شرکت ها برای ثبت نیاز به مراحل خاصی میباشند .

 

موسسه تخصصی ثبت کریمخان با داشتن جمعی از نخبگان و کارشناسان کشوری در حوزه مشاوره و ثبت شرکت و برند ، ثبت موسسه ، ثبت شرکت های مسئولیت محدود وهمچنین ثبت تغییرات شرکت ، ثبت نقل و انتقال سهام شرکت ، ثبت کاهش یا افزایش میزان سهام اعضای شرکت ، افزاییش یا کاهش سرمایه ، ثبت انحلال شرکت ، ثبت پلمپ دفاتر و یا به بیان بهتر و واضح تر ، در تمامی امور اداری ثبت شرکت در ارم به شما خدماتی شایسته ارائه میکند .

از خدمات خوب شرکت ثبت کریم خان می توان به ثبت شرکت در ارم ، ثبت شرکت در مناطق آزاد ، ثبت برند و لوگو در ارم ، اخذ کارت بازرگانی ، اخد کد اقتصادی و دیگر امور ثبت شرکت ها با هزینه های شفاف بدون رفت و آمد های بیهوده و به صورت آنلاین اشاره کرد که میتوانید با مشاوره حرفه ای و رایگان توسط ثبت کریمخان در سریع ترین زمان به کسب و کار خود اعتبار ببخشید .

در این موسسه با بهترین کیفیت در سریعتر زمان حتی به صورت انلاین و غیر حضوری به کار شما رسیدگی میشود و همچنین افتخار داریم که با مشاوره رایگان و تخصصی در تمام ساعات شبانه روز و یا حضور مشاورین ما در محل شما در خدمت مشتریان عزیز باشیم .

تلفن تماس :

021-87146205

021-87146206


ثبت شرکت در ارم ، ثبت برند در ارم ، استعلام برند در ارم ، مشاوره ثبت شرکت در ارم ، هزینه ثبت شرکت در ارم ، موسسه ثبت شرکت در ارم ، ثبت شرکت مسئولیت محدود ارم ، ثبت شرکت سهامی خاص ارم ، ثبت شرکت سهامی عام ارم ، اخذ کارت بازرگانی ارم ، اخذ کد اقتصادی ارم ، پلمپ دفاتر ارم ، تغییرات شرکت در ارم ، ثبت شرکت ارم، ثبت لوگو ارم

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *