ثبت برند دزدگیر

ثبت برند دزدگیر


نکاتی درباره ثبت برند دزدگیر

علامت تجاری یا برند ،به نشانه ای می گویند که این امکان را به تاجر یا تولید کننده جنس می دهد تا اجناس خود را از دیگر اجناس متمایز کند.این روزها ثبت برند به یک امر ضروری برای افراد تبدیل شده،علی الخصوص ثبت برند در فعالیت های گسترده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در صورتی که قصد دارید به ثبت برند دزدگیر بپردازید و می خواهید با شیوه ثبت آن آشنا شوید این مقاله را مطالعه نمایید.در ادامه موسسه ثبت شرکت کریم خان به طور دقیق تری در این باره به شما توضیح می دهد.

در ادامه موسسه ثبت شرکت کریمخان مدارک مورد نیاز برای ثبت برند دزدگیر را در اختیار شما قرار می دهد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند دزدگیر

  1. اظهارنامه ثبت برند
  2. نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه،چنانچه تقاضا به وسیله نماینده قانونی انجام شده باشد.
  3. ارائه ده نمونه از علامت به شکل گرافیکی که با علامت نصب شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر 10 در 10 سانتی متر باشد.در صورتی که ارائه علامت به شکل گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به گونه ای که مرجع ثبت تایید کند،ارائه خواهد شد.متقاضی میبایست بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از علامت را نصب کرده و آن را امضاء کند.نمونه سوم در زمان ثبت بر روی صفحه مربوطه در دفتر ثبت و نمونه چهارم بر روی تصدیق ثبت نصب می شود.نشانه هایی که برجسته یا گود در روی شیی ء نشان داده می شود بر روی کاغذ نفش خواهد شد.ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر بیشتر باشد.بر روی هر نمونه نصب شده به شکل فوق مهر شعبه ثبت شرکت ها و علایم تجاری و اختراعات زده می شود به گونه ای که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر برروی صفحه قرار گیرد.در صورتی که علامت توسط مرجع ثبت مورد تایید قرار نگیرد،ارائه نمونه مناسب را درخواست می نماید.در هر حال،علامت باید به همان گونه که درخواست و ثبت می شود مورد استفاده قرار گیرد.
  4. چنانچه علامت سه بعدی باشد،ارائه علامت به شکل نمونه های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به گونه ای که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد که همان علامت سه بعدی را تشکیل دهند،الزامی است.
  5. مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با ارائه اظهارنامه یا حداکثر طی 15 روز از آن تاریخ ارائه گردد.
  6. ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه مربوطه طبق تشخیص مرجع ثبت.
  7. نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و ارائه گواهی مقام صلاحیتدار،اتحادیه یا دستگاه مرتبط،چنانچه ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد.
  8. مدارک مثبت هویت متقاضی
  9. رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی
  10. مدارک نمایندگی قانونی،چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی صورت پذیرد.

علامت تجاری از لحاظ ظاهری باید جدید باشد و قبلا توسط سایرین ثبت و استفاده نشده باشد.در علایم مرکب ممکن است در اجزاء دو علامت مرکب از یک کلمه مشابه استفاده شده باشد و اجزای دیگر یکسان و مشابه نباشند،به گونه ای که جزء مشترک و مشابه دو علامت سبب اختلاف بین صاحبان آن ها شود.لازم به ذکر است که با توجه به جدول طبقه بندی کالا،هر گاه برای نوعی کالای مشخص علامتی از طبقه ای خاص استفاده شود،در صورتی که شخص دیگری که پس از انتخاب علامت ذکر شده نمی تواند برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مذبور و از همان علامت قبلی استفاده کند.

لیست طبقه بندی علائم تجاری

طبقه ١ . مواد شیمیائی مورد استفاده در صنایع،علوم عكاسی و همچنین كشاورزی،باغبانی و جنگلبانی؛رزین های مصنوعی پردازش نشده،پلاستیكهای پردازش نشده؛كودهای گیاهی؛تركیبات اطفاء حریق؛مواد آبكاری و جوشكاری فلزات؛مواد شیمیائی برای نگهداری مواد غذائی؛مواد دباغی؛چسب های صنعتی.

طبقه ٢. رنگ روغن؛جلا؛لاك؛مواد ضد زنگ زدگی و جلوگیری كننده از فاسد شدن چوب؛مواد رنگی؛مواد تثبیت رنگ؛رزین یا صمغ های خام طبیعی؛فلزات به صورت پودر یا ورق برای نقاشان ساختمان؛چاپگرها و هنرمندان.

طبقه ٣. تركیبات سفید كننده و سایر مواد مخصوص شستشوی لباس؛مواد مخصوص تمیزكردن،براق كردن،لكه گیری و سائیدن؛صابون،عطریات،روغن های اسانس،مواد آرایشی؛لوسیونهای مو؛گرد و خمیردندان.

طبقه٤. روغن ها و گریس های صنعتی؛روان كننده ها؛تركیبات گردگیری،مرطوب كردن و جذب رطوبت؛انواع سوخت ( شامل سوخت موتور) و موادروشنائی،انواع شمع و فتیله چراغ.

طبقه ٥. مواد داروئی و بیطاری؛مواد بهداشتی برای مصارف پزشكی؛مواد رژیمی برای مصارف پزشكی،غذای كودكان؛انواع گچ شكسته بندی،لوازم زخم بندی؛مواد پركردن دندان،موم دندان سازی؛ضدعفونی كننده ها؛مواد نابودكننده حشرات موذی؛قارچ كش،مواد دفع نباتات هرزه.

طبقه ٦. فلزات عادی و آلیاژهای آنها؛مواد ساختمانی فلزی؛ساختمانهای فلزی قابل حمل؛مواد فلزی خطوط مجراهای فلزی گاوصندوق اجناس ساخته شده از فلزات عادی كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند؛سنگهای معدنی فلزات

طبقه ٧. انواع ماشین و ماشین های افزار؛انواع موتور(استثناء موتور وسائط نقلیه زمینی)؛قفل وبست و حلقه های اتصال قطعات ماشین ها و قطعات انتقال قوه(به غیر از اتصالات و اجزائ انتقال قوه وسائط نقلیه زمینی)؛لوازم و ابزاركشاورزی(به استثنای ابزارهای دستی)؛ماشین جوجه كشی.

طبقه ٨. انواع ابزار ولوازم دستی(كه با دست كارمی كنند)؛سرویس كارد و قاشق و چنگال،سلاح كمری،تیغ.

طبقه ٩. اسباب و آلات علمی،دریانوردی،مساحی،عكاسی،سینمایی،بصری،وزن كردن،اندازه گیری،علامت دادن،كنترل ومراقبت (نظارت)،نجات و آموزش؛اسباب و لوازم هدایت،قطع و وصل، تبدیل،ذخیره سازی،تنظیم یا كنترل جریان برق،آلات واسباب ضبط،ماشین های فروش خودكار ومكانیسم دستگاه هایی كه با سكه كار می كنند،صندوق های ثبت مبلغ دریافتی،ماشین های حساب،تجهیزات داده پردازی و رایانه ای؛دستگاه آتش نشانی .

طبقه ١٠. آلات وابزار جراحی،پزشكی،دندانسازی وبیطاری،اندام های مصنوعی،دندان و چشم مصنوعی؛اقلام ارتوپدی؛مواد بخیه زنی

طبقه ١١. دستگاه های روشنائی،حرارتی،مولد بخار،طبخ،خنك كردن،تهویه،تامین آب بهداشتی

طبقه ١٢. وسایط نقلیه،دستگاه های حمل و نقل زمینی،دریائی و هوائی.

طبقه ١٣. اسلحه گرم؛مهمات و انواع پرتابه(از قبیل موشك،خمپاره و غیره)؛مواد منفجره؛مواد وسایل آتش بازی

طبقه ١٤. فلزات گرانبها وآلیاژهای آنها و كالاهائی كه با فلزات گرانبها ساخته شده یا با آنها روكش شده اند ودرسایر طبقات ذكر نشده اند؛جواهرات،سنگ های گرانبها؛اسباب و لوازم ساعت سازی و زمان سنجی.

طبقه ١٥. آلات موسیقی.

طبقه ١٦. كاغذ مقوا و كالاهای ساخته شده ازآن ها كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند؛مطلب چاپ شده،مواد صحافی،عكس؛نوشت افزار؛چسب برای مصارف تحریری یا خانگی؛لوازم نقاشی؛قلم مو نقاشی؛ماشین تحریر و لوازم ملزومات دفتری( به استثنای مبلمان)مواد آموزشی و تدریس(به استثنای دستگاه ها)؛موادپلاستیكی برای بسته بندی(كه در سایرطبقات ذكر نشده اند) ؛حروف و كلیشه چاپ.

طبقه ١٧. لاستیك،كائوچو،صمغ،آزبست ( پنبه نسوز)،میكا ( سنگ طلق) و كالاهای ساخته شده از این مواد كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند؛پلاستیك دارای شكل و قالب خاص برای استفاده در تولید سایر كالاها؛مواد بسته بندی،در پوش گذاری،انسداد و عایق بندی؛لوله های قابل ارتجاع غیر فلزی.

طبقه ١٨. چرم و چرم مصنوعی و كالاهای ساخته شده از آنها كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند؛پوست حیوانات؛چمدان؛كیسه و كیف های مسافرتی؛چتر،چترآفتابگیر و عصا؛شلاق؛یراق و زین و برگ.

طبقه ١٩. مواد و مصالح ساختمانی( غیر فلزی)؛ لوله های غیر فلزی سخت و غیر قابل انعطاف برای استفاده درساختمان؛آسفالت؛قیرو قطران؛ساختمانهای متحرك غیر فلزی،بناهای یادبود غیر فلزی.

طبقه ٢٠. مبلمان و اثاثیه،آئینه،قاب عكس؛كالاهای ساخته شده از چوب،چوب پنبه،نی،حصیر،شاخ،استخوان،عاج،استخوان آرواره نهنگ،صدف،كهربا،صدف مروارید،كف دریا وبدل كلیه این مواد یا ساخته شده از پلاستیك(كه در سایر طبقات ذكر نشده اند).

طبقه ٢١. ظروف خانگی یا لوازم آشپزخانه(كه از فلزات قیمتی ساخت یا روكش نشده اند)؛شانه وابر و اسفنج؛انواع برس و قلم مو(به استثنای قلم موهای نقاشی )؛مواد ساخت برس؛لوازم نظافت و تمیزكاری؛سیم ظرف شویی؛شیشه كارشده یا نیمه كارشده( به استثنای شیشه مورد استفاده در ساختمان ها)شیشه آلات،اشیاء ساخته شده از چینی و سفال كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند.

طبقه ٢٢. طناب،ریسمان،تور،چادر،سایبان،برزنت(تارپولین )،بادبان وشراع،کیسه و گونی كه در طبقات دیگر ذكر نشده است؛مواد لایی و لایه گذاری و پوشال(به استثنائ لاستیك و پلاستیك )؛مواد خام لیفی برای نساجی.

طبقه ٢٣. انواع نخ ورشته برای مصارف پارچه بافی و نساجی.

طبقه ٢٤. محصولات نساجی و پارچه ای كه درطبقات دیگر ذكر نشده اند؛انواع روتختی و رومیزی

طبقه ٢٥. انواع لباس و پوشاك،پاپوش و پوشش سر.

طبقه ٢٦. انواع توری و قلاب دوزی روبان،بند (نوار) حاشیه وقیطان؛دکمه قزن قفلی،سنجاق و سوزن ته گرد؛گل های مصنوعی.

طبقه ٢٧- انواع فرش،قالیچه،حصیر وزیرانداز،لینویوم و سایر كف پوش ها،آویزهای دیواری( غیر پارچه ای).

طبقه ٢٨- انواع بازی و اسباب بازی؛لوازم ورزشی و ژیمناستیك كه در طبقات دیگرذكر نشده اند؛تزئینات درخت كریسمس.

طبقه ٢٩- گوشت،گوشت ماهی،گوشت طیور وشكار،عصاره گوشت؛سبزیجات ومیوه جات به صورت كنسرو،خشك شده و پخته شده،انواع ژله،مربا وكمپوت،تخم مرغ،شیر و محصولات لبنی،روغن ها و چربی های خوراکی.
طبقه ٣٠. قهوه،چای،كاكائو،شكر،برنج،نشاسته كاسار یا مانیوك(تاپیوكا)،نشاسته نخل خرما(ساگو)،بدل قهوه،آرد و فراورده های تهیه شده از غلات،نان،نان شیرینی،شرینی جات شیرینی یخی؛ عسل،ملاس یا شیره قند،مایه خمیر،گرد مخصوص شیرینی پزی یا پخت نان؛نمك خردل ؛سركه؛انواع سس(چاشنی)ادویه جات،یخ .

طبقه ٣١. محصولات كشاورزی،باغداری و جنگلبانی و دانه هایی كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند؛حیوانات زنده؛میوه و سبزیجات تازه؛بذر؛گیاهان وگل های طبیعی؛غذای حیوانات؛مالت (جو سبز خشك شده).

طبقه٣٢. ماء الشعیر؛آب های معدنی و گازدار و سایر نوشیدنی های غیر الكلی؛آب میوه وشربتهای میوه ای؛شربت و تركیبات مخصوص ساخت نوشابه.

طبقه ٣٣……………………..

طبقه ٣٤. تنباكو،لوازم تدخین؛كبریت.

طبقه ٣٥. تبلیغات؛مدیریت تجاری؛امور اداری تجارت؛كارهای دفتری و اداری.

طبقه ٣٦. بیمه؛امور مالی،امور پولی،امور مربوط به معاملات املاك و مستغلات.

طبقه ٣٧. ساختمان سازی،تعمیرو بازسازی،خدمات نصب.

طبقه ٣٨. مخابرات از راه دور.

طبقه٣٩. حمل و نقل،بسته بندی و نگهداری كالاها؛تهیه مقدمات و ترتیب دادن مسافرت ها.

طبقه ٤٠. بهسازی و عمل آوری مواد.

طبقه ٤١. آموزش و پرورش؛دوره های كارآموزی و تعلیمی؛تفریح و سرگرمی،فعالیت های ورزشی و فرهنگی.

طبقه ٤٢. خدمات عملی و فن آوری و تحقیق و پژوهش و طراحی در این زمینه؛خدمات تجزیه و تحلیل و تحقیقات صنعتی؛طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار رایانه ای.

طبقه ٤٣. خدمات عرضه اغذیه و نوشابه،تامین مسكن و محل اقامت موقت.

طبقه ٤٤. خدمات پزشكی،خدمات بیطاری،مراقبت های بهداشتی و زیبائی برای انسانها یا حیوانات،خدمات كشاورزی،باغداری و جنگلداری.

طبقه ٤٥. خدمات شخصی یا اجتماعی كه توسط دیگران برای رفع نیازهای افراد ارائه می شوند،خدمات امنیتی برای محافظت از افراد،اموال و دارائیها،خدمات حقوقی

لازم به ذکر است که هر گاه در زمان تجدید ثبت،تغییری در علامت حاصل گردد،قوانین مربوط به تغییرات از هر نظر باید به طور کامل رعایت شود.چنانچه در تجدید ثبت تغییری در علامت حاصل نشده باشد نیازی به آگهی نخواهید داشت.هرگاه مدت اعتبار علامت به پایان رسیده باشد،ثبت آن از جانب صاحب علامت یا دیگران،براساس مقررات و تشریفات مربوط به ثبت علائم خواهد بود.اشخاص ذی نفع می توانند در ظرف سی روز از تاریخ نشر آگهی مربوط،اعتراض خود را لحاظ کنند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *